اعضای افتخاری انجمن نجوم آماتوری ایران

7902 بازدید

به نام عزت بخش

اساتید
برای مشاهده زندگینامه و افتخارات روی تصویر هریک از اساتید کلیک کنید
مهندس محمدرضا صیاد دکتر بهرام خالصه دکتر سعداله نصیری قیداری پروفسور سرفراز غزنی مهندس احمد دالکی دکتر رضا عبداللهی پروفسور علی عجب شیری زاده پروفسورحسین باهر

منجمان آماتور نمونه
برای مشاهده رزومه روی تصویر هریک از منجمان برتر کلیک کنید

انجمن نجوم آماتوری ایران به عنوان اولین مرکز مستقل و مزین بنام پر افتخار ایران، در جهت توسعه دانش ستاره شناسی آماتوری کشور، همانگونه که بارها در برنامه های رادیو تلویزیونی ، سایت اختصاصی و سایر تریبونهای موجود اعلام نموده است، ضمن حفظ احترام متقابل تمامی فعالان این عرصه اعم از گروهها و اشخاص؛ پیشتاز در همکاری و همراهی صمیمانه با علاقمندان واقعی آسمان و مجموعه های نجومی در پایتخت و سراسر این مرز پر گهر بوده و در اجرای برخی طرحهای نو در  این زمینه همت گمارده، که برخی از آنها  الگوی خوبی برای سایرگروهها گردیده است.

طی سالیان اخیر ضمن برگزاری ویژه برنامه هایی، به معرفی اساتید علم و اخلاق و همچنین معرفی دستاوردها و خدمات ایشان و گروهها و فعالان ستاره شناسی کشور که به توسعه اخترشناسی آماتوری  کمک قابل توجه نموده اند، پرداخته ایم. برنامه هایی به منظور انتخاب و معرفی اساتید برجسته، آماتور های نمونه و گروه برتر ستاره شناسی کشور(با معیارهای داخلی این مجموعه) برگزار و سعی شده است تا نسل حاضر از پتانسیلهای موجود ایشان غافل نباشند و با نکوداشت اساتید سعی نموده ایم تا در زمان حیات این ذخایر علمی، از توانمندیهای این گهرهای گرانبها نهایت بهره را همگان ببرند. امیدواریم ما  هم  بتوانیم باز هم شاهد کارهای نو بیشتری از سوی دوستان نجومی خود در سراسر کشور باشیم تا با توجه به ضرورت همکاری گروهها برای پیشرفت بهتر کشورمان در این زمینه، همه در کنار هم با احیای مجدد طراوت علمی و کاری در این رشته، بیامیزیم و بیاموزیم.

با توجه به آنچه اشاره شد، از جمله اجرای طرحهای مختلف نكوداشت اساتید معاصر و انتخاب  آماتور برتر و گروه نمونه ستاره شناسی كشور در برخی سالها؛ انجمن نجوم آماتوری ایران بر آن شده است تا با ارایه تصاویر، فعالیتها و تلاش گروهی افراد فعال و منتخب كشور، آنها را در فهرست اعضای افتخاری خود قرار داده تا با ایجاد فرصت شناخت هر چه بیشتر عموم مردم بویژه جوانان و نوجوانان، این تلاشگران عرصه اخترشناسی،  در جایگاه و الگوی مناسبی برای مردم خوبمان بویژه جامعه نجومی کشور و اعضای فعال این مجموعه با سابقه و فعال كشور که بدون ردیف بودجه خاص به تلاشهای خود بصورت مستمر ادامه داده است، قرار بگیرند. یادمان باشد كه این مركز نه چند سال معدود، بلكه بیش از 15 سال، بااستمرار و گامهای آهسته اما پیوسته به ترویج این دانش آسمانی و پاسخگویی مناسب و در خور به علاقمندان پرداخته است.

امیدواریم با كمك  و همراهی صميمانه جامعه آماتوری كشورمان، بیش از پیش در استمرار این راه آسمانی، توانمندتر از گذشته ،  با وجود اعضا و فعالان واقعی این دانش جذاب، تلاش نماییم.

مسعود عتیقی

مدیریت انجمن نجوم آماتوری ایران

https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون