** همه دعوتید: گروه آموزش کاربردی انجمن برای فراهم شدن امکان مشاهده ابرماه و ماه گرفتگی شامگاه چهارشنبه 11 بهمن در خانه ستاره شناسی تهران واقع در انتهای بلور استاد معین برنامه ویژه ای را برگزار و امکان رصد و عکسبرداری از این پدیده را با تلسکوپ برای عموم علاقمندان فراهم خواهد نمود.**    
 يكشنبه 1 بهمن 1396 | 4 جمادي الاول 1439 | 21 ژانويه 2018

پروفسورحسین باهر

1356 بازدید

پروفسورحسین باهرپروفسورحسین باهر” فرزند اشرف السادات طباطبائی و حاج عبدالحسین اعرابی در تاریخ ۱۳۲۳ خورشیدی در شهر قم به دنیا آمده.
دوره ابتدائی را در دبستان ملی محمدیه قم در سال ۱۳۳۰آغاز، و دوره متوسطه را در دبیرستان حکمت قم، در سال ۱۳۴۲، با رتبه شاگرد اوّلی در رشته ریاضی به پایان رساند.
وی در سال ۱۳۴۶ موفق به اخذ دانشنامه دوره لیسانس در رشته حقوق، گرایش اقتصاد، از دانشگاه تهران شد.
در حد فاصل سالهای ۱۳۴۶ تا ۱۳۴۹ ضمن گذراندن دوره خدمت سربازی و اخذ دانشنامه فرماندهی ستاد از دانشگاه پدافند ملی موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس اکونومتری با رتبه نخست و همچنین گواهینامه جرم شناسی از دانشگاه تهران گردید.
در سال ۱۳۵۰ تحصیل در فوق مقطع لیسانس زبان شناسی از دانشگاه تهران را رها کرده و در سال ۱۳۵۱ موفق به اخذ دانشنامه زبان انگلیسی با درجه آکادمیک از دانشگاه مک گیل کانادا گردید.
ایشان در سال ۱۳۵۳ به عنوان دانشجوی بورسیه ایران در رشته برنامه ریزی اقتصادی موفق به اخذ مدرک دکترا از دانشگاه کنکوردیای کانادا شد.
در سال ۱۳۵۶ وی موفق به دریافت درجه فوق دکترای فلسفه مدیریت منابع از شورای تحقیقات ملی کانادا، به عنوان دانشجوی بورسیه دولت فدرال کانادا، گردید.
سپس در سال ۱۳۵۹ موفق به گذراندن دوره های بین المللی N.G.O و N.L.P با درجات آکادمیک گردیده به ایران مراجعت کرد.

*گزیده سوابق شغلی
- کارشناس سازمان برنامه و بودجه ،مدیر کل مراکز آموزشی مدیریت دولتی و صنعتی ،مدیر کل روابط بین المللی دانشگاه شهید بهشتی و مشاور بسیاری از سازمانها و نهادهای خصوصی و عمومی.
-عضو هیئت مدیره انجمن های مدیریت، اقتصاد بهداشت و جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، هئیت تحریریه مجله حافظ،آسمان شب ونشریات خانواده سبز و تپش موفقیت ومحقق موسسه تحقیقات اقتصادی
- دستیار دانشگاه کنکوردیای مونترال،دانشیار شورای تحقیقات ملی کانادا،استاد دانشگاهای الزهرا،شهید بهشتی،علم و صنعت ،معاون وزارت برنامه و بودجه ،پروفسور دانشگاهای انگلستان و کانادا،عضو افتخاری یونسکو برای صلح جهانی
-بنیانگذاز مکتب رفتار شناسی،سایت اینترنتی “مشاور”و مبتکر متدولژی تربیعات ارزشی .
-در حال حاضر نگارندگی ۲۰ کتاب “هزار نکته باریکتر از مو” به چهار زبان :فارسی،عربی،انگلیسی و فرانسه را در دست دارد.
فیلمنامه زندگی ایشان بنام”From Ghom to Rome”به زبانهای فارسی و انگلیسی آماده فیلمبرداری میباشد.

پروفسورحسین باهر

پروفسورحسین باهر

پروفسورحسین باهر

پروفسورحسین باهر

پروفسورحسین باهر

https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون