سالروز عروج آسمانی دخت نبی مكرم اسلام، حضرت فاطمه(س) بر مسلمانان ايران و جهان تسليت باد. روابط عمومی    
 سه‌شنبه 1 اسفند 1396 | 4 جمادي الثاني 1439 | 20 فوريه 2018

خدمات رصدی


حضور در شبهاي نجومي همراه با کارشناسان شيفته آسمان انجمن نجوم آماتوري ايران

* خدمات برنامه هاي رصدي انجمن :
صبحانه(در برنامه هاي 2 روزه)، شام ، پذيرايي با نوشيدني گرم درگشتهاي زمستاني و نوشيدني خنك در گشتهاي تابستاني به همراه دسردر طول شب، همراهي مدرسان و کارشناسان با تجربه و شناخته شده نجوم کشور، بخشهاي متنوع رصد با دوربين دو چشمي و تلسکوپ(با توجه به هدف گذاري در هر برنامه)، آموزش عکاسي نجومي، آموزش جهت يابي درکوير، آموزش صورت هاي فلکي، با خدمات بيمه در طول برنامه، وسيله نقليه توريستي، اقامت و بازديد از کاروانسراها و مكانهاي تاريخي در دل کوير ويا ديگر ابنيه تاريخي كشور، ديدن طلوع وغروب خورشيد رويايي کوير، گشت دردل کوير وپياده روي بر روي شن هاي روان و مشاهده جاذبه هاي کويرو نقاط ديدني ايران با هدف رشد توانمندي براي انجام فعاليتهاي گروهي

* موارد مورد نياز از سوي شما:
کارت شناسايي عکس دار ، وسايل شخصي ، چادر سفري وکيسه خواب (در صورت تمايل)، زير انداز انفرادي ، کرم ضد آفتاب و کلاه آفتابگير (براي برنامه هاي دو و يا چند روزه تابستاني) ، لباس مناسب هر فصل(شبهاي بهاري در کوير و کوهستانهاي کشورمان، سرد محسوب مي شوند)به نحوي که موجب كاهش فعاليت فرد نگردد، چراغ قوه با نور قرمز، تلسکوپ و يا دوربين دوچشمي(در صورت تمايل)،کفش مناسب طبيعت گردي،ليوان و وسائل بهداشتي شخصي به همراه صميميت و شادابي که لازمه هر حرکت گروهي است.

*جزييات اجراي شب نجومي :
1- تجمع بعد از ساعت 12 ظهر پنج شنبه(ساعت تعيين شده براي هر رصد) در محل انجمن نجوم آماتوري ايران

2- تجمع کليه شرکت کنندگان و حرکت به سمت رصدگاه

3- پذيرايي عصرگاهي در مسير با نوشيدني خنک و کيک

4- رسيدن به رصدگاه، بازديدهاي اوليه و توجيه علاقمندان حاضر در شب رصدي

5- رصد شامگاهي و سپس صرف شام

6- پذيرايي با نوشيدني و رصد شبانگاهي

7- استراحت، پذيرايي با نوشيدني و کيک همراه با گپ و گفت دوستانه وعلمي

8- ادامه رصد در وقت بامدادي

9- پايان برنامه، عکس گروهي، پذيرايي با کيک و شير کاکائو و بازگشت به درب انجمن نجوم آماتوري ايران


توجه: در برخي  گشتهاي رصدي دور روزه ساعت حركت صبح مي باشد.

در همين جا از کليه علاقمندان تقاضا دارد تا با توجه به زمانهاي در نظر گرفته شده برنامه خود را تنظيم و لطفاً به احترام گروه حتماً بموقع در محل اعلام شده حاضر شوند.

ديدن منظره رويايي طلوع خورشيد در کوير و يا منطقه رصدي مورد نظر
صرف صبحانه ، پياده روي در کوير و ...(در برنامه هاي خاص)
بازگشت به سمت تهران
ورود به تهران حدود ساعت 19روز بعد(در برخي از برنامه هاي دو روزه) با سفري بياد ماندني، همسفران و دوستاني جديد

*نحوه ثبت نام :

با اعلام برنامه از طريق اين پايگاه اينترنتي ،خبرنامه و يا تماس شما با  گروه آموزش کاربردي، ضمن آگاهي از زمان و کيفيت دقيق برنامه، هزينه گشت رصدي را به حساب انجمن نجوم آماتوري ايران  واريز و پس از اعلام واريزي، اصل فيش بانكي را به دفتر تحويل و فرمهاي شرکت در شب نجومي را کامل نماييد. مي توانيد هنگام تحويل فيش بانکي از مسئول دفتر انجمن در صورت نياز رسيد نيز دريافت نماييد. کليه گروههاي سني و تحصيلي مي توانند از محيط سالم و امني که با برنامه ريزي مناسبي طراحي گرديده است، بدون نياز به فرد همراه استفاده نمايند.
توجه* : از آنجا که ارسال ليست بيمه و تامين خدمات برنامه طي روزهاي قبل انجام مي پذيرد،ثبت نام به موقع همراه با واريز هزينه رصد(ليست گشت علمي 2 روز مانده به تاريخ اجراي برنامه بسته خواهد شد) و ارسال فيش پرداختي براي بهره گيري از اولويت پذيرش در رصد بسيار ضروري مي باشد و با توجه به تعدد نفرات شرکت کننده خواهشمند است تنها به همين روش اقدام  نمايند. بديهي است اولويت افراد براي حضور صرفاً با اعلام فيش واريزي تعيين مي گردد.

براي ثبت نام كافي است پس از تماس و اعلام نام و ساير مشخصات به انجمن، هزينه را به حساب سيباي بانك ملي ايران به شماره 0105510714002 به نام انجمن نجوم آماتوري ايران واريز و پس از اعلام به شماره 02166922627 ثبت نام شما قطعي خواهد شد. يادتان باشد عكس دسته جمعي گروه درپايان برنامه جذاب شب رصدي،  اين سفر مهيج علمي را براي هميشه در ذهن شما ماندگار خواهد كرد.
حداکثر تلاش خود را براي کسب رضايت ،تامين آرامش خاطر و امنيت شخصي شما به انجام مي رسانيم و شما با اعلام نظرات خود در برگه هاي نظر سنجي ما را در بهتر شدن خدمات علمي و رفاهي گشتهاي نجومي راهنمايي خواهيد نمود.  فراموش نکنيد هر سفرشيريني ها و سختي هاي خاص خود را دارد.
همدلي و همراهي شما با ما انگيزه بيشتر ما براي تلاش در شناساندن زيبايي هاي واقعي آسمان اين اهورايي سرزمين خواهد بود.

گروه آموزش كاربردي انجمن نجوم آماتوري ايران

 

https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون