*** قابل توجه ثبت نام کنندگان دوره های آموزشی انجمن؛ بزودی کلاسهای ستاره شناسی مقدماتی و اخترشناسی رصدی آغاز خواهد شد. واحد آموزش***    
 جمعه 24 آذر 1396 | 26 ربيع الاول 1439 | 15 دسامبر 2017
مسير :
»
»
»
گزارش استهلال گروه نجوم دانشگاه آزاد اراک

گزارش استهلال گروه نجوم دانشگاه آزاد اراک
پنجشنبه 19 دي 1387 - 14:47 | شاخه : | 1370 بازدید | 0 دیدگاه


در بعداز ظهر روز يکشنبه 2آبان 86 تعدادي از اعضاي گروه نجوم دانشگاه آزاد اسلامي اراک و سه نفر از اعضاي گروه نجوم دانشگاه علم و صنعت واحد اراک در پشت بام يکي از ساختمانهاي دانشگاه آزاد جهت رؤيت هلال ذيقعده گردهم آمدند. ابزارهاي به شرح ذيل بودند:
تلسکوپ Meade 14" LX200
دوربين دوچشمي 70×15
دوربين عکاسي Canon 30D
يک دستگاه رايانه
تلسکوپ را به کامپيوتر متصل نموديم و آن را در روز الاين نموديم.منطقه غبار زيادي داشت و کمي ابرهاي رقيق هم آسمان افق غرب را پوشانده بودند و به همين علت سياره مشتري در حضور خورشيد با تلسکوپ قابل رؤيت نبود، به همين علت براي الاين دقيقتر تلسکوپ تا زمانيکه خورشيد به افق نزديک شود و در پشت کوههاي منطقه پنهان شود صبر کرديم. سپس سياره مشتري را با کامپيوتر slew نموديم و تلسکوپ را سريعاً به طور دقيق الاين کرديم. سپس ماه را Go To نموديم و بعد از آن بنده هلال را از پشت تلسکوپ رؤيت کردم و و سپس به تدريج تعدادي ديگر از افراد هلال را ديدند و چندين مرتبه از ابتداي لحظه رؤيت تا زمان پنهان شدن هلال در پشت کوههاي منطقه از هلال به روش prime focus عکسبرداري کردم که عکسهاي هلال، پردازش شده و به پيوست تقديم مي گردد. همچنين هلال با دوربين دوچشمي 70×15 رؤيت گرديد.

 


اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون