مسير :
»
»
»
نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور

نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور
دوشنبه 27 خرداد 1392 - 11:51 | شاخه : | 8624 بازدید | 0 دیدگاه
نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور
رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان از اعلام نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور از طریق سایت www.ysc.ac.ir خبر داد.

حسن ساعی دهقان، معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان این مطلب گفت: در این مرحله از المپیادهای علمی در المپیاد ادبی 44 نفر، ریاضی 42 نفر، زیست شناسی 39 نفر، شیمی 42 نفر، فیزیک 41 نفر، کامپیوتر 76 و نجوم و اخترفیزیک 43 نفر پذیرفته شدند.

وی افزود: پذیرفته شدگان مرحله دوم المپیادهای علمی کشور طبق روال سال‌های گذشته جواز ورود به دوره آموزشی تابستانی باشگاه دانش پژوهان جوان را پیدا می‌کنند که در نهایت بر اساس نمرات علمی، برگزیدگان مدال‌های طلا، نقره و برنز مشخص خواهند شد.

دهقان در ادامه گفت: آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور طی روزهای دهم تا سیزدهم اردیبهشت ماه امسال با حضور هشت هزار و 952 نفر از برگزیدگان مرحله اول با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش و نظارت باشگاه دانش پژوهان جوان به صورت نیمه متمرکز در مراکز استان‌ها برگزار شد.

وی افزود: در این مرحله دو هزار و 916 دختر و شش هزار و 37 پسر از سراسر کشور به رقابت پرداختند که پس از شهر تهران استان های فارس ، خراسان رضوی و مازندران حائز بیشترین تعداد شرکت کننده در آزمون بودند.

رئیس باشگاه دانش پژوهان جوان تصریح کرد: همچنین در راستای طرح گسترش کمی و کیفی المپیادهای علمی کشور امسال برای نخستین بار آزمون آزمایشی المپیاد علوم زمین در شش استان اجرا شد که امید می رود در سال های آتی و با تصویب و ابلاغ مقررات و تمهید مقدمات لازم این المپیاد نیز در جدول برگزاری رسمی آزمون های المپیاد قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته های علمی، متشکل از اساتید صاحب صلاحیت دانشگاهی و معلمین با تجربه آموزش و پرورش در هر المپیاد مسئولیت شناسایی، آموزش تا مرحله اعزام دانش آموزان به مسابقات جهانی را برعهده دارند و در مرحله شناسایی در این کمیته ها با دقت بسیار بالا از طرح سؤال تا تصحیح اوراق و اعلام نتایج و ... این مسئولیت را برعهده دارند.

وی درباره چگونگی مراحل استخراج نتایج گفت: پس از برگزاری آزمون مرحله دوم در اردیبهشت ماه سال 92 تمامی سؤالات مربوط به هر المپیاد به همراه پاسخ تستی و تشریحی ارایه شده توسط کمیته های علمی بر روی پایگاه اطلاع رسانی باشگاه قرار داده شد و سپس نظرات دریافتی از سوی برخی شرکت کنندگان پیرامون سؤالات و یا پاسخ تستی و تشریحی دریافت شد و در اختیار کمیته های علمی قرار گرفت. کمیته های علمی با تشکیل جلسه نسبت به نظرات ارسالی، رسیدگی و پاسخ های لازم را برای آنان ارسال کرده و چنانچه مواردی جهت اطلاع شرکت کنندگان ضروری بود از طریق پایگاه به شرکت کنندگان اطلاع رسانی شد.

دهقان ادامه داد: آزمون‌هایی که دارای سؤالات تستی بوده، پاسخنامه های آن توسط ماشین علامت خوان با دقت بسیار بالا و به صورت دو بار قرائت توسط ماشین انجام شده است و کنترل های دستی نیز بر صحت قرائت بر روی آنها انجام گرفته است.

رئیس باشگاه دانش پژوهان جوان درباره فرآیند تصحیح اوراق تشریحی آزمون ها به ایسنا توضیح داد: المپیادهایی که دارای آزمون تشریحی بوده بر اساس مصوبه شورای باشگاه دانش پژوهان جوان برای هر پاسخ سؤال، 2 تصحیح و 2 مصحح با توجه به ریز بارم تعیین شده توسط کمیته، انجام شده و در صورت وجود مغایرت بین تصحیح اول و دوم، تصحیح سوم نیز انجام شده، اعضای کمیته علمی ذیربط نیز بررسی دقیق بر تصحیح اوراق را انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته های علمی جهت تعیین نفرات قبول شده پس از سورت نمرات دانش آموزان، مجدداً اوراق امتحانی تمامی شرکت کنندگان را مورد بازبینی قرار داده و پس از صحت عملیات انجام گرفته، خط برش را بر اساس نمرات سورت شده تعیین کرده اند و بر همین اساس نفرات پذیرفته شده انتخاب شده اند.

دهقان برای شرکت کنندگانی که در این مرحله پذیرفته نشده‌اند، آرزوی موفقیت در عرصه های علمی دیگر کرد و گفت: کارنامه این افراد صادر شده است و می‌توانند جهت دریافت کارنامه خود روزهای 27 و 28 خردادماه سال جاری در تهران: به نشانی بلوار سردار جنگل، تقاطع بزرگراه شهید همت، خیابان فرزانه غربی، دبیرستان علامه حلی تهران از ساعت 9 تا 14 و در شهرستان‌ها به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از ساعت 9 تا 14 مراجعه کنند.

اسامی پذیرفته شدگان مرحله دوم المپیادهای علمی کشور به همراه نحوه و چگونگی رسیدگی به اعتراضات در سایت www.ysc.ac.ir قابل دسترس است.

---------------------------------------------
اطلاعيه باشگاه دانش پژوهان جوان درخصوص اعلام نتايج مرحله دوم سال 92-91

ضمن آرزوي خوشوقتي از حضور تمامي شركت كنندگان در آزمون مرحله دوم المپيادهاي علمي همان گونه كه در بخشنامه ثبت نام مرحله اول اشاره گرديده كميته هاي علمي، متشكل از اساتيد صاحب صلاحيت دانشگاهي و معلمين با تجربه آموزش و پرورش در هر المپياد مسئوليت شناسايي، آموزش تا مرحله اعزام دانش آموزان به مسابقات جهاني را برعهده دارند و در مرحله شناسايي در اين كميته ها با دقت بسيار بالا از طرح سؤال تا تصحيح اوراق و اعلام نتايج و ... اين مسئوليت را برعهده دارند. از آن جايي كه باشگاه دانش پژوهان جوان همواره در راستاي اعتماد سازي قدم بر مي دارد. ضمن اعلام نتايج المپيادهاي علمي مرحله دوم چگونگي مراحل استخراج نتايج را به اطلاع عموم شركت كنندگان مرحله دوم به شرح زير مي رساند:
پس از برگزاري آزمون مرحله دوم در ارديبهشت ماه سال 92 تمامي سؤالات مربوط به هر المپياد به همراه پاسخ تستي و تشريحي ارايه شده توسط كميته هاي علمي بر روي پايگاه اطلاع رساني باشگاه قرار داده شد و سپس نظرات دريافتي از سوي برخي شركت كنندگان پيرامون سؤالات و يا پاسخ تستي و تشريحي دريافت و در اختيار كميته هاي علمي قرار گرفت. كميته هاي علمي با تشكيل جلسه نسبت به نظرات ارسالي، رسيدگي و پاسخ هاي لازم را براي آنان ارسال نموده و چنانچه مواردي جهت اطلاع شركت كنندگان ضروري بود از طريق پايگاه به شركت كنندگان اطلاع رساني گرديد.
تصحيح و قرائت پاسخنامه هاي آزمون هاي تستي:
آزمون هايي كه داراي سؤالات تستي بوده، پاسخنامه هاي آن توسط ماشين علامت خوان با دقت بسيار بالا و به صورت دو بار قرائت توسط ماشين انجام شده است و كنترل هاي دستي نيز بر صحت قرائت بر روي آنها انجام گرفته است.
فرآيند تصحيح اوراق تشريحي آزمون ها:
المپيادهايي كه داراي آزمون تشريحي بوده بر اساس مصوبه شوراي باشگاه دانش پژوهان جوان براي هر پاسخ سؤال، 2 تصحيح و 2 مصحح با توجه به ريز بارم تعيين شده توسط كميته، انجام شده و در صورت وجود مغايرت بين تصحيح اول و دوم، تصحيح سوم نيز انجام شده، اعضاي كميته علمي ذيربط نيز بررسي دقيق بر تصحيح اوراق را انجام داده است.
كميته هاي علمي جهت تعيين نفرات قبول شده پس از سورت نمرات دانش آموزان، مجدداً اوراق امتحاني تمامي شركت كنندگان را مورد بازبيني قرار داده و پس از صحت عمليات انجام گرفته، خط برش را بر اساس نمرات سورت شده تعيين نموده اند و بر همين اساس نفرات پذيرفته شده انتخاب شده اند.
براي شركت كنندگاني كه در اين مرحله پذيرفته نشده اند ضمن آرزوي موفقيت در عرصه هاي علمي ديگر كارنامه صادر شده است كه در صورت تمايل مي توانند جهت دريافت كارنامه خود روزهاي 27 و 28 خردادماه سال جاري به شرح زير مراجعه نمايند.
الف: در تهران: بلوار سردار جنگل، تقاطع بزرگراه شهيد همت، خيابان فرزانه غربي، دبيرستان علامه حلي تهران از ساعت 9 الي 14
ب: در شهرستان ها: ادارات كل آموزش و پرورش استان ها اداره پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان از ساعت 9 الي 14
*نحوه و چگونگي رسيدگي به اعتراضات:
با توجه به موارد مورد اشاره، چنانچه دانش آموزان به نتيجه اعلامي خود اعتراض داشته و خواستار رسيدگي مجدد هستند بر اساس مصوبه شوراي باشگاه افراد مذكور مي توانند به يك سوم سؤالات تشريحي المپياد مربوطه با توجه به كارنامه اخذ شده درخواست رسيدگي مجدد (مطابق فرم رسيدگي مجدد بر روي سايت) بدهند و مراتب را از طريق يكي از روش هاي زير حداكثر تا پايان وقت اداري روز چهارشنبه 92/3/29 جهت بررسي ارسال نمايند. بديهي است كميته علمي ذيربط در اسرع وقت بررسي دقيق را انجام داده و پاسخ لازم به صورت مكتوب به آدرس پستي اعلام شده ارسال خواهد شد.
مراجعه به سايت www.ysc.ac.ir و تكميل فرم درخواست بررسي مجدد و ارسال آن از طريق سايت مذكور
تكميل فرم درخواست رسيدگي مجدد و ارسال آن از طريق نمابر به شماره 22019970-021
ضمناً به منظور رعايت حقوق كليه شركت كنندگان تهراني و شهرستاني رسيدگي به اعتراضات صرفاً از دو روش اشاره شده امكان پذير مي باشد و از مراجعه حضوري به باشگاه دانش پژوهان جوان اكيداً خودداري فرماييد و باشگاه پاسخگوي مراجعين حضوري نخواهد بود.
ضمناً توصيه مي گردد دانش آموزاني كه درخواست رسيدگي مجدد دارند ابتدا كارنامه خود را اخذ و سپس نسبت به تنظيم فرم رسيدگي مجدد اقدام نمايند و صرفاً از طريق يكي از دو روش اشاره شده درخواست خود را ارسال دارند.
ضمناً پذیرفته شدگان می توانند برای کسب اطلاع از چگونگي و زمان ثبت نام به بخشنامه مراجعه نمايند و يا با تلفن روابط عمومی باشگاه (22019966-021) و تلفن (22010404-021) تماس حاصل نمايند.


اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون