سالروز عروج آسمانی دخت نبی مكرم اسلام، حضرت فاطمه(س) بر مسلمانان ايران و جهان تسليت باد. روابط عمومی    
 سه‌شنبه 1 اسفند 1396 | 4 جمادي الثاني 1439 | 20 فوريه 2018
مسير :
»
»
»
پيش بسوي المپياد جهاني نجوم در سال 2013

پيش بسوي المپياد جهاني نجوم در سال 2013
دوشنبه 10 مهر 1391 - 01:30 | شاخه : | 4292 بازدید | 0 دیدگاه

گروه آموزش کاربردي انجمن نجوم آماتوري ايران
انجمن نجوم آماتوري ايران طي ساليان اخير و بيش از يک دهه تلاش خستگي ناپذير، حرکت پيوسته اي را آغاز نمود که استمرار و برنامه ريزي از خصيصه هاي اصلي آن مي باشد به نحوي که در بسياري از موارد الگوي خوبي براي اطمينان بخشي و انجام برخي از حرکتهاي جامعه نجومي کشور بوده است.

دوره هاي آموزشي با نگاه به مفاهيم و سرفصلهاي موضوع تدريس، اساتيد با تجربه ، مرجع هاي مطمئن براي بهره برداري در آموزش و... از ابتداي تاسيس اين مرکز خودجوش کشوري مورد توجه قرار گرفته است و طرحهاي آموزشي را از جمله برنامه ريزي هاي ميان مدت براي توسعه نجوم آماتوري به روش صحيح مي داند. استقبال خوب و تحت اموزش قرار گرفتن بسياري از علاقمندان که خود در ديگر مجامع و يا بصورت مستقل منشا خدمت وفعاليت نجومي هستند از اين جمله است. برگزاري دوره هاي المپياد نجوم با نگاه فراگير شدن اين تلاش که خوشبختانه امروزه بصورت ملي فرصت خوبي را در اختيار شيفتگان آسمان قرار مي دهد نيز از معدود برنامه هاي اين مرکز مي باشد که خوشبختانه افراد موفقي در المپيادنجوم را طي دوره هاي قبل شاهد بوده ايم؛ پر واضح است که زماني فرصتهاي مساوي در اختيار همگان قرار مي گيرد که آموزشها و زيرساختها به تناسب فراهم باشد. در اين راستا امسال مجدداً با يک طرح جامع انجمن نجوم آماتوري ايران قصد دارد طي دوره هاي فشرده در 3 مرحله علاقمندان به حضور در المپياد کشوري و جهاني نجوم را همراهي نمايد. مسلماً با گستره کشور نياز بيش از پيش به اينگونه تلاشها در ديگر مراکز و در سراسر کشور احساس مي گردد. مدرسان اين دوره آمادگي المپياد نجوم برندگان مدالهاي طلا و نقره جهاني و مدرسان با سابقه تدريس وتاليف در حوزه المپياد مي باشند. از آنجا که فرصتها محدود و نگاه به اين نکته مهم بوده است که صرف انرژي منجر به موفقيت شرکت کنندگان در اين دوره ها باشد، پذيرش با آزمون اوليه انجام خواهد شد.
ثبت نام دوره آمادگي المپياد نجوم انجمن نجوم آماتوري ايران  از امروز آغازو تا پايان مهرماه جاري ادامه خواهد داشت. يک آزمون داخلي براي محک زدن قابليت و توانمندي ثبت نام کنندگان از سوي انجمن نجوم آماتوري ايران در روز پنجشنبه چهارم آبان ماه 91 برگزار مي شود و پذيرفته شدگان حدنصاب نمره قبولي در اولين دوره المپياد نجوم وارد کلاس مي شوند.

طول دوره: حدود 72 ساعت طي 36 تا 4جلسه در مدت يک ماه و نيم، طي
روزهاي پنجشنبه و جمعه هر هفته از ساعت 8 الي 14 (هر روز 6 ساعت) محتواي دوره ارايه خواهد شد.
مرحله اول براي ايجاد آمادگي کامل جهت حضور در آزمون بهمن ماه امسال المپياد نجوم، مرحله دوم: براي ايجاد آمادگي جهت کسب طلاي کشوري و مرحله سوم: آماده سازي قبل از اعزام به المپياد جهاني نجوم در سال 1392.
رصد عملي نيز متناسب با نياز در دوره آتي، اجرا خواهد شد.
مواد آزمون داخلي:
بخش رياضي : عبارت هاي جبري و معادله - دستگاه مختصات (منبع : کتب درسي دبيرستان)

بخش فيزيک : انرژي - دما و گرما- بازتاب و شکست نور (منبع: کتب درسي دبيرستان)

بخش نجوم : تاريخ نجوم - منظومه شمسي (منبع : کتاب نجوم به زبان ساده)
 
حداکثر تعداد افراد در کلاس 15 نفر مي باشد.
بديهي است براي ثبت نام در آزمون ورودي دوره ها محدوديتي وجود ندارد و از آنجا که مرحله اول آزمون باشگاه دانش پژوهان جوان در بهمن ماه91 برگزار مي گردد، ملاحظه خواهيد کرد که دوره فشرده و پر کار آمادگي المپياد انجمن نجوم آماتوري ايران که از 18 آبان 91 آغاز خواهد شد تا پايان آذر ماه خاتمه و در ديماه جلسات فوق العاده حل تمرين و رفع اشکال به اجرا در خواهد آمد.
شرکت کنندگان در دوره آمادگي المپياد انجمن نجوم آماتوري ايران، دانش آموزان مقاطع دوم و سوم دبيرستان مي باشند که البته طبق ضوابط باشگاه تا کنون دانش آموزان اين مقاطع فرصت حضور در المپياد 92 را دارا بوده اند.
اميد است با اين برنامه ريزي حساب شده و جامع، افراد کوشا وداراي توانمندي درآزمون ورودي دوره المپياد نجوم انجمن نجوم آماتوري ايران ثبت نام و در صورت پذيرش نهايي، مدرسان انجمن نجوم آماتوري ابران به عنوان يک مرکز کشوري با سابقه درخشان و مزين بنام پر افتخار ايران عزيز نيز در تمامي مراحل همراه دوستان کوشاي شرکت کننده در اين دوره با توکل بر خداوند متعال و سعي و تلاش شرکت کنندگان شاهد ايستادن ايشان بر قله هاي افتخار و بالندگي داخلي و بين المللي در عرصه دانش آسماني و کهن اخترشناسي باشيم. انشااله


اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون