** همه دعوتید: گروه آموزش کاربردی انجمن برای فراهم شدن امکان مشاهده ابرماه و ماه گرفتگی شامگاه چهارشنبه 11 بهمن در خانه ستاره شناسی تهران واقع در انتهای بلور استاد معین برنامه ویژه ای را برگزار و امکان رصد و عکسبرداری از این پدیده را با تلسکوپ برای عموم علاقمندان فراهم خواهد نمود.**    
 يكشنبه 1 بهمن 1396 | 4 جمادي الاول 1439 | 21 ژانويه 2018
مسير :
»
»
»
نماينده اي از کشورمان با ايده نو نجومي در بيست و هشتمين کنفرانس اتحاديه جهاني نجوم

نماينده اي از کشورمان با ايده نو نجومي در بيست و هشتمين کنفرانس اتحاديه جهاني نجوم
چهارشنبه 8 شهريور 1391 - 02:30 | شاخه : | 6176 بازدید | 0 دیدگاه

کنفرانس 11 روزه انجمن بين المللي اختر شناسي(IAU) از تاريخ 2تا 31 آگوست 2012 برابر با 3امرداد تا 1شهريور 91 در شهر پکن چين  با عنوان بيست و هشتمين کنفرانس اتحاديه جهاني نجوم در حال برگزاري است. اخترشناسان زيادي (بالغ بر 300نفر) از اقصي نقاط جهان  و ايران در اين گردهمايي بزرگ علمي شرکت نموده اند .
آقاي کامبيز خالقي از سوي انجمن نجوم آماتوري ايران با هدف حضور در اين گردهمايي بين المللي  به کشور چين طي روزهاي قبل از کنفرانس عزيمت نموده اند و در طي روزهاي کنفرانس ضمن ملاقات با اخترشناسان برتر جهان، طرح ويژه اي را براي برگزاري مسابقه اي کاربردي و بين المللي در زمينه  نجوم  مطرح مي نمايند. بديهي است با توجه به گزارشات دريافتي مبني بر استقبال بخشهاي مختلف کنفرانس و اساتيد حاضر از اين طرح، انتظار مي رود با اين ابداع از سوي کشورمان، شاهد برگزاري مسابقاتي جهاني طي سال آينده در اين زمينه باشيم. تفاوت ماهوي اين مسابقه با برخي مسابقات مطرح جهاني  آن است که در اين سري مسابقات منجمان آماتور بايد پروژ ه هاي علمي را پذيرا شده و با انجام کارهاي تحقيقاتي و مطالعاتي،  نتايج را جهت کسب رتبه در مسابقه به هيئت داوران ارايه نمايند. بديهي است در اين رقابت علمي، به موضوعات تئوري کمتر پرداخته شده و اساس فعاليت، گامهاي پژوهشي و دانايي محور شرکت کنندگان است.
همانگونه که شي جين پين سخنران افتتاحيه اين کنفرانس بين المللي اشاره نمود،  علم داراي مرز نيست.  
به همين دليل  همگان مي توانند با وجود فرصتهاي مساوي به طرح ايده هاي نو و ارزشمند براي پيشبرد دانش بپردازند و چه خوب است که با استقبال دانش دوستان ايراني شاهد درخشش آنها و ساير منجمان آماتور جهان در اين رقابت که افراد داراي پتانسيل واقعي علمي کاربردي  را به مبارزه مي طلبد، باشيم.
بزودي اطلاعات بيشتري را از طريق وبگاه اختصاصي اين مسابقه بين المللي و همچنين اين وبگاه در اختيار علاقمندان کشورمان و ساير نقاط جهان خواهيم گذاشت.

اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون