*** قابل توجه ثبت نام کنندگان دوره های آموزشی انجمن؛ بزودی کلاسهای ستاره شناسی مقدماتی و اخترشناسی رصدی آغاز خواهد شد. واحد آموزش***    
 جمعه 24 آذر 1396 | 26 ربيع الاول 1439 | 15 دسامبر 2017
مسير :
»
»
»
انجام يک فعاليت علمي همراه با ثبت خاطره اي ماندگار

انجام يک فعاليت علمي همراه با ثبت خاطره اي ماندگار
دوشنبه 7 آذر 1390 - 02:30 | شاخه : | 1871 بازدید | 0 دیدگاه

گروه آموزش کاربردي انجمن نجوم آماتوري ايران
انجمن نجوم آماتوري ايران براي اولين بار جهت رصد خسوف 25 خرداد بر فراز برج ميلاد تهران ميزبان علاقمندان بود، حال براي بار ديگر اين امكان فراهم شده است تا شيفتگان پديده هاي خاص نجومي از فراز اين سازه نمادين نظاره گر رويداد جذاب ماه گرفتگي كامل بوده واز آن حتي عكسبرداري نيز نمايند و اين بار نيز با همكاري صميمانه مدير عامل محترم برج و همكاران معظم ايشان در اين سازه نمادين ، رصد خسوف كامل 19 آذر 139خورشيدي مجدداً بر فراز برج ميلاد تهران به اجرا در خواهد آمد.  امكان رصد ماه گرفتگي از درون شهر و عدم نياز به سفرهاي خسته كننده آنهم در روز آغازين هفته با اين برنامه بخوبي براي منجمان و علاقمندان فراهم مي باشد. پس با ما همراه باشيد.در اين برنامه استثنايي فرصت ويژه اي فراهم مي شود كه افراد معدود پذيرش شده در اين برنامه جذاب رصدي، ضمن داشتن امكان بازديد كامل از تمامي طبقات و بخشهاي مختلف برج ميلاد، رصد اين خسوف را همراه با امكان عكسبرداري از پشت تلسكوپهاي قدرتمند انجمن نجوم آماتوري ايران و در كنار كارشناسان با تجربه اين مركز تخصصي  برفراز برج ميلاد در اختيار خواهند داشت.
در اين راستا انجمن نجوم آماتوري ايران قصد دارد از ساعت 15 روز شنبه 19 آذر 9:

1- برگزاري يك همايش کوتاه و در عين حال جامع آموزشي در مورد اين رخداد نجومي با انجام سخنراني تخصصي شامل توضيحات مورد نياز براي شرکت کنندگان به همراه پرسش و پاسخ ارايه مي گردد.2- در ادامه برنامه با پخش اسلايدهاي نجوم، روشهاي عكاسي از خسوف توسط يكي ديگر از كارشناسان عكاسي نجومي كشور مطرح و بحث وبررسي خواهد شد. 3- در اين بخش ازشركت کنندگان پذيرايي مي شود.4- سپس حاظران از بخشهاي مختلف سازه نمادين پايتخت بازديد و با توان مهندسي کشورمان بيش از پيش آشنا مي گردند. 5- رصدگران مقارن با غروب خورشيد و تاريكي نسبي آسمان بر فراز برج ميلاد به رصد واقعه از پشت تلسكوپهاي قدرتمند مي پردازند و عکسبرداري ايشان از خسوف بر فراز برج ميلاد تهران با راهنمايي كارشناسان انجام خواهد شد.6-پذيرايي( کلاب)براي ثبت نام و حضور در اين برنامه همين هفته اقدام و اميد است با توجه به محدوديت ظرفيت، همچون برنامه قبلي شاهد ازدحام تماسها وثبت نامها در روزهاي پاياني نباشيم چرا كه قادر به پاسخ گويي بعد از مهلت مقرر نبوده و توصيه مي نماييم با گرفتن پذيرش بموقع، اين فرصت جاذب و ماندگار را اينبار از دست ندهيد تا گروه آموزش كاربردي نيز بتوانند خدمات علمي آموزشي در خور را ارايه نمايند. زمان وقوع خسوف به گونه اي است كه دانش آموزان مدارس و گروههاي علاقمند دانشجويي مي توانند براحتي بدون نياز به سفر به مكانهاي دور از شهر و از بالاي نماد پايتخت با استفاده از تجهيزات پيشرفته رصد موفقي را تجربه نمايند. با ما تماس بگيريد. تلفن: 66922627-021ذکر اين نکته ضروري است که به عکسهاي برگزيده خسوف کامل 19 آذر از سراسر کشور جوايزي اهدا خواهد شد و اين عکسها بزودي در نمايشگاه ويژه اي در گالري فرهنگسراي پايداري در پاسداران به نمايش در خواهد آمد.


خبرنگاران محترم و گروههاي رسانه اي مشتاق نيز مي توانند با هماهنگي قبلي و  با دريافت كارت خبرنگاري، فعاليتهاي نجومي داخل كشور را پوشش داده تا ضمن پاسخگويي به عموم مخاطبان خود و انجام وظيفه اطلاع رساني، به نوعي بيانگر تلاش و توانمندي منجمان ايراني همگام با آماتورهاي سراسر جهان باشند.


اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون