مسير :
»
»
»
پايان برنامه هاي هفته نجوم 89 همراه با دانشجويان گروه فيزيك دانشگاه شهيد بهشتي

پايان برنامه هاي هفته نجوم 89 همراه با دانشجويان گروه فيزيك دانشگاه شهيد بهشتي
يكشنبه 12 ارديبهشت 1389 - 02:30 | شاخه : | 1493 بازدید | 0 دیدگاه

سخنراني و شامگاه رصدي هفته نجوم با همكاري گروه فيزيك دانشگاه شهيد بهشتي تهران- با مهد كودكها و آينده سازان جامعه هفته نجوم در سال 1389 را آغاز نموديم و در واپسين ساعات  هفته نجوم 89 و در روز  5/2/89 برنامه شامگاه رصدي از ساعت 21-17:3در دانشگاه شهيد بهشتي به همت گروه فيزيک اين دانشگاه و با همکاري انجمن نجوم آماتوري ايران با حضور مديريت انجمن جناب آقاي مهندس عتيقي و اعضاي کميته راهبردي انجمن برگزار گرديد. اين برنامه که  همچون برنامه هاي ديگرانجمن با استقبال دوستداران آسمان مواجه شد، شامل بخش هاي مختلفي بود.
پس از تلاوت قرآن، کليپي از فعاليتهاي انجمن براي اساتيد و دانشجويان حاضر در سالن پخش شد.  در ادامه آقاي عتيقي به ايراد سخنراني در مورد تاريخ علم نجوم و سابقه روز و هفته نجوم پرداختند و در پايان اين سخنراني  به پرسش هاي مختلف حاضرين پاسخ دادند. همچنين عکس هايي که توسط برخي فعالان عكاسي نجومي در  انجمن تهيه شده بود در برنامه اسلايد شو پخش گرديد و توضيحات لازم  ارائه شد.
ساعت 19:30مشتاقان رصد به کنار تلسکوپ 1اينچ انجمن  رفتند. در بيرون از سالن فعالان فيزيك دانشگاه پوستر وبنر اين گردهمايي نجومي را نصب و به توزيع نشريات دانشگاهي پرداخته بودند و پس از توزيع بروشورهاي ويژه اين مناسبت و فعاليتهاي انجمن به رصد اجرام آسماني ( ماه، ناهيد، كيوان و بهرام)  كه در آسمان پايتخت بخوبي قابل مشاهده بودند پرداختندو بدينوسيله با هفته نجوم در سال جاري بدرودي آسماني گفتند. ديدار برخي دانشجويان گروه فيزيك كه در ساليان گذشته دوره هاي نجومي انجمن را گذرانده و با دانش آسماني ستاره شناسي از طريق انجمن آشنا و اين راه علمي را انتخاب و ادامه داده بودند بسيار جالب توجه بود.

آتنا نظام آباديسرويس خبري كميته راهبردي انجمن(عكسها از آتنا نظام آبادي)


اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون