مسير :
»
»
»
اول آذر آغاز ثبت نام دوره هاي ستاره شناسي انجمن

اول آذر آغاز ثبت نام دوره هاي ستاره شناسي انجمن
چهارشنبه 27 آبان 1388 - 02:30 | شاخه : | 2210 بازدید | 0 دیدگاه

اول آذر ماه امسال ثبت نام دوره هاي مختلف انجمن اعم از مقدماتي، متوسط، دوره هاي پيشرفته  در كنار پذيرش افراد معدود جهت دوره آمادگي المپياد نجوم آغاز و با استفاده از اساتيد شناخته شده با تجربه و دانش آموخته مرتبط با هر گرايش(در دوره هاي خاص) دوره ها از ديماه آغاز مي گردد. كليه علاقمندان خصوصاً اعضا كه از خدمات ويژه عضويت در اين زمينه برخوردار هستند لطفاً هر چه سريعتر با انجمن تماس تا ضمن آگاهي از شرايط دوره ها، ثبت نام خود را قطعي نمايند تا بتوانند از ظرفيت موجود در اين ترم كمال بهره را ببرند.
طي بيش از يك دهه اخير برگزاري كلاسهاي مدون و مستمر نجوم آماتوري در انجمن نجوم آماتوري ايران، ضمن الگو دهي به بسياري از مراكز جهت انجام اين مهم، سبب شده است تا دانش پايه ستاره شناسي كه از الزامات اوليه براي فعاليت در گرايش جذاب اختر شناسي است در افراد تقويت و بدنبال آن با برگزاري برنامه هاي منظم رصدي زمينه شناخت عملي آسمان در انجمن براي همگان فراهم شده است. هزاران فرد آموزش ديده اين مركز كه امروزه در برخي گروهها افراد موثري نيز محسوب مي شوند از اين جمله اند و همين جا اهميت و ضرورت وجودي انجمن نجوم آماتوري ايران به عنوان يك مركز قانونمند كشوري مشخص كه در كنار راه اندازي مراكز مختلف اخترشناسي در اقصي نقاط ايران عزيز، اجراي شبها و شامگاههاي نجومي، اطلاع رساني گسترده اخبار نجومي در پايگاه اينترنتي، خبرگزاريها و ديگر رسانه هاي جمعي و طرح و انجام پروژه هاي پژوهشي و ساير فعاليتها، فعاليت آموزشي در نجوم آماتوري را نيز فراموش ننموده و با اهداف و برنامه ريزي وسيع سعي در اشاعه آن دارد و با بيان بهتر دهها گروه و انجمن ستاره شناسي آماتوري همچون ساير كشورها مي بايست فرصت معرفي و  فعاليتهاي از اين دست داشته و پشتيباني شوند. 
انجمن با يك برنامه ريزي منظم ساليانه، در آخرين ماه هر فصل ثبت نام كلاسها را آغاز و پس از تكميل ظرفيت(در مدت محدود) ليست دوره ها تكميل و حداكثر در نيمه دوم ماه اول فصل بعد كلاسها آغاز مي شود. ظرفيت كلاسها 17 نفر و در 3 گروه مقدماتي(براي افراد مبتدي در كليه گروههاي سني  وتحصيلي) با يك شب رصدي آموزشي، دوره متوسط شامل عكاسي نجومي، نجوم محاسباتي و نجوم رصدي و دو شب رصدي با فاصله 6 ماه (براي فارغ التحصيلان دوره مقدماتي* و دوره هاي پيشرفته كارگاه رويت هلال، عكاسي نجومي پيشرفته 1 و2، كارگاه تراش آينه و ساخت تلسكوپ، دوره اختر فيزيك پيشرفته 1 و2 و... ضمناً دوره آمادگي المپياد نجوم كه با موفقيت طي ساليان اخير به اجرا در آمده است و بيان اين نكته ضروري است كه بر اساس برآوردهاي انجام شده فارغ التحصيلان دوره مقدماتي33% و دوره متوسط 37% سئوالات المپياد نجوم را پاسخگو خواهند بود ضمن آنكه دانسته هاي رصدي و آزمايشگاه فيزيك دبيرستاني تكميل كننده اطلاعات لازم براي حضور در المپياد جهاني نجوم مي باشد كه طي ساليان اخير خوشبختانه در كشورمان ملي شده است. در دوره مقدماتي پروژه دانشجويي اختياري اما در دوره هاي بالاتر افراد ملزم به ارايه طرحهاي دانشجويي ترجيحاً نو با رويكرد توليد علم هستند و اين مهم از ضرورتهاي صدور مدارك پايان دوره شركت كنندگان است.
                                                                               با احترام
                                                                        گروه آموزش انجمن

 اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون