*** قابل توجه ثبت نام کنندگان دوره های آموزشی انجمن؛ بزودی کلاسهای ستاره شناسی مقدماتی و اخترشناسی رصدی آغاز خواهد شد. واحد آموزش***    
 دوشنبه 27 آذر 1396 | 29 ربيع الاول 1439 | 18 دسامبر 2017
مسير :
»
»
»
نگاهی به"آسمان در شب"علوم چهارم دبستان

نگاهی به"آسمان در شب"علوم چهارم دبستان
دوشنبه 7 دي 1394 - 21:02 | شاخه : | نويسنده : روابط عمومی | 25013 بازدید | 0 دیدگاه
نگاهی به"آسمان در شب"علوم چهارم دبستان
با ابتكار و بنا به دعوت مسئولان زحمتكش آموزشی دبستان دخترانه ريحانه، مديريت انجمن نجوم آماتوری ايران در هفته دوم ديماه94 در اين مركز آموزشی حاضر شدند و بصورت جداگانه در كلاسهای درس  كودكان در حال تحصيل در مقطع چهارم ابتدايی، بيش از 70 نفر ( دو گروه)، با مباحث متنوع مربوط به بخش "آسمان در شب" كتاب علوم اين مقطع، به روش تئوری و با بيان خاص و در ادامه با استفاده از پاور پوينت و كليپهای آموزشی، آشنا شدند.
براي جذاب تر شدن اين مبحث، كلاس بصورت تعاملی و با پرسش و پاسخ دانش آموزان و مدرس اين بخش و با حضور معلم علوم مدرسه، دنبال شد. برگزاری رقابت بر سر ميزان يادگيری دانش آموزان در  پايان كلاس و اهدا كتاب آموزش جهت يابی برای تشويق حاضران، از ديگر بخشهای اين برنامه آموزشي جذاب بود.
برای آنكه نظم چرخش و مدار سيارات و برخی مفاهيم در قالب بازی های كودكانه، ملكه ذهن اين نو آموزان علاقمند شود، در حياط مدرسه  برنامه آموزش محوری با مشاركت كودكان هر كلاس به اجرا در آمد كه بسيار مورد استقبال قرار گرفت.
عكس يادگاری از اين همراهی صميمانه پايان بخش اين آموزش آسمانی بود كه با رويكردی نوين و با استفاده از مدرس با تجربه اين رشته و با بكارگيری امكانات چند رسانه ای، براي اين دانش آموزان اجرا گرديد و مورد اقبال عمومی ايشان و اوليای آموزشی مدرسه مزبور و  حتی مسئول آموزش ابتدايي منطقه كه در مدرسه حاضر بودند، قرار گرفت.
در ديدار پايانی پس از آموزش ذكر شده، برخي اشكالات بخش ستاره شناسی كتاب علوم چهارم به مسئول محترم آموزش ابتدايی اداره آموزش و پرورش منطقه يادآور گرديد و به درخواست مدير پر تلاش مدرسه ريحانه، بصورت مكتوب در اختيار ايشان قرار گرفت.اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون