مسير :
»
»
»
بهرام در تسخیر ریز زمینی‌ها

بهرام در تسخیر ریز زمینی‌ها
شنبه 20 ارديبهشت 1393 - 11:54 | شاخه : | منبع : ایسنا | 3965 بازدید | 0 دیدگاه
بهرام در تسخیر ریز زمینی‌ها
سیاره سرخ (بهرام)

دانشمندان درباره سرازیرشدن مهاجمان از زمین به مریخ در شکل ریزموجودات ابراز نگرانی کرده‌اند.

اخیرا، سه مقاله جدید علمی خطرات تبادل بین‌سیاره‌ای موجودات را با استفاده از تحقیقات آژانس بین‌المللی فضایی بررسی کرده‌اند و جزئیات هر سه آن‌ها در مجله Astrobiology منتشر شده است.

موجودات ریزی که در یک فضاپیما وجود دارند، پتانسیل لازم برای آلوده‌کردن دیگر اجرام آسمانی را دارا هستند و این موضوع تعیین امکان وجود شکلی از حیات روی سیاره‌ای‌ دیگر یا این که آیا چنین حیاتی توسط کاوشگران به آنجا وارد شده را با چالش مواجه می‌کند. بنابراین آگاهی از این که چه نوع میکروارگانیسم‌هایی از زمین می‌توانند در یک فضاپیما یا فرودگر زنده بمانند، مهم است.

در حال حاضر، فضاپیمایی که روی مریخ یا دیگر سیاراتی که شاید میزبان حیات باشند، فرود می‌آید، باید ملزومات سطوح بیشینه ممکن برای حیات میکروبی یا bioburden را برآورده کند. این سطوح قابل‌پذیرش بر اساس مطالعاتی تعیین شده‌اند که چگونگی زنده‌ماندن اشکال مختلف حیات به هنگام رویارویی با خشونت‌های سفر فضایی را بررسی کرده‌اند.

با این حال، بر اساس مطالعات جدید، تعدادی از میکروب‌ها جان‌سخت‌تر از آنچهه انتظار می‌رفت، هستند و میکروب‌های دیگر نیز شاید از ساز و کارهای حفاظت‌کننده مختلف برای زنده‌ماندن در پروازهای بین‌سیاره‌ای استفاده کنند.اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون