مسير :
»
»
»
ادامه فعاليتهاي هفته جهاني نجوم

ادامه فعاليتهاي هفته جهاني نجوم
چهارشنبه 16 ارديبهشت 1388 - 02:30 | شاخه : | 1583 بازدید | 0 دیدگاه
برنامه هاي هفته جهاني نجوم كه از سوي اين اولين مركز اختر شناسي آماتوري قانونمند و مزين بنام ايران از قبل اعلام و در رسانه هاي ديداري شنيداري و نوشتاري گزارشهاي آن منعكس گرديد با برگزاري ايده نو امسال در بردن ستاره شناسي به مدارس ابتدايي ادامه يافت. دبستان پسرانه ستارخان در منطقه 2 و دبستان دخترانه امام صادق(ع) در منطقه 5 از جمله مجموعه هاي داوطلب  براي اجراي اين طرح بودند كه با حضور كارشناسان توانمند انجمن در روز يكشنبه 13 ارديبهشت 88 (روز پاياني هفته جهاني نجوم) و با پخش اسلايد هاي نجومي ،سخنراني  همراه با پرسش و پاسخ و رصد ماه اين جرم دوست داشتني زمينيان به اجرا در آمد، روز بعد نيز اين برنامه در دبستان ديگر طرح برگزار شد.
دعوت دانشگاه علم و صنعت واحد اراك سببي شد تا مديريت انجمن به اتفاق پدر نجوم آماتوري ايران جناب آقاي مهندس احمد دالكي در همايش ويژه سال جهاني نجوم جهت سخنراني تحليلي در مورد طولاني ترين كسوف كامل قرن 21 در اين سال بين المللي در روز سه شنبه 15 ارديبهشت شركت نمايند. در اين برنامه كه با استقبال رياست محترم دانشگاه و دانشجويان صميمي همراه بود، ميهمان نوازي دوستانه اهالي استان قابل تقدير خاص بود.
در اين برنامه استاد دالكي در زمينه خدمات گاليله و سال جهاني نجوم براي حاضران سخن گفتند. مهندس عتيقي مديريت انجمن سخنران بعدي بودند كه با استقبال خاص دانشجويان پسر  ودختر موضوع مطروحه ايشان (بررسي ابعاد مختلف كسوف 31 تيرماه 1388) روبرو گرديد. پرسش و پاسخ و اهداي لوح تقدير به ميهمانان پايان بخش همايش بود. سپس بازديد از نمايشگاه مشترك انجمنها و گروههاي استان كه با پشتيباني سازمان ملي جوانان برگزار شده بود برنامه پاياني روز و اختتاميه اين نمايشگاه زيبا كه از عكسها ودستاوردهاي نجومي استان شكل گرفته بود نيز به حساب مي آمد. نشريه پولاريس توسط يكي از دختران دانشجو دانشگاه اراك به مديريت انجمن در اين نمايشگاه اهدا گرديد.نشست دوستانه با اعضاي انجمن نجوم دانشگاه علم وصنعت در ساعات پاياني روز سه شنبه به انجام رسيد.
گروههاي زيادي در استان مركزي فعاليت مي كنند كه از جمله به انجمن علمي دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه اراك ، انجمن ستاره شناسي اراك و دانشگاه آزاد  و... مي توان اشاره نمود. در پايان از استقبال و همراهي صميمانه رياست و ممسئولين محترم دانشگاه علم و صنعت و دانشجويان اين دانشگاه كه با برخي منجمان آماتور اراك در اين برنامه شركت و در طول روز ميهمانان را همراهي مي نمودند صميمانه قدر داني مي گردد.
همچنين كارگاه ساعتهاي آفتابي در روز چهارشنبه در دبيرستان رفاه و با حضور علاقمندان اين مبحث كه تعداد بسياري از دانش پژوهان اين مدرسه را شامل مي شد برگزار و ضمن شرح در مورد اساس كار و تاريخچه كوتاهي از اين ساعتها، دانش آموزان يك نمونه از اين ساعتها را همزمان ساخته و به يادبود همراه خود به منزل بردند.
اجراي شب رصدي و در كاروانسراي كرشاهي و برنامه هاي جنبي ترويجي در آن منطقه برنامه ديگري از انجمن خواهد بود.

سرويس خبري انجمن

تصاوير برنامه ها
بررسي طولاني ترين كسوف قرن 21
بازديد از نمايشگاه هفته نجوم
نقاشيهاي كودكان از آسمان
عكسي گروهي بابرخي از دست اندركاران نمايشگاه
عكس گروهي با تعدادي از اعضاي انجمن نجوم دانشگاه علم وصنعت اراك
نشريه  گروه نجوم دانشگاه اراك
كارگاه ساعتهاي آفتابي در دبيرستان رفاه


اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون