مسير :
»
»
»
فرزندان زمینی

فرزندان زمینی
يكشنبه 3 آذر 1392 - 19:06 | شاخه : | نويسنده : سید علی حلاجی | 5240 بازدید | 0 دیدگاه
فرزندان زمینی
فرزندان زمینی

بنام خداوند خالق هفت آسمان و زمین

یار درخانه و ما گردجهان می چرخیم
آب درکوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم

سالیان زیادی است که پدیده‌ای به نام اشیاء ناشناخته فضایی یا بشقاب پرنده که درمجامع علمی بنام UFO مطرح است، ذهن دانشمندان و مردم رابه خود مشغول نموده است و هر چند وقت یک بار مواردی درآسمان برخی کشورها مشاهده می‌شود و اخبار و تحلیل‌های فراوانی در مورد ماهیت و مشخصه‌های آنها ذکر می گردد و علی رغم پیشرفت علم و تکنولوژی هنوز پاسخ دقیق و قانع کننده‌ای در مورد ماهیت این پرنده‌های ناشناس ارائه نشده است.

شاید شروعی برای دوران جدید بشقاب‌های پرنده را بتوان سال‌های 1946 و 1947  دانست واصطلاح (UFO) برای هر پدیده هوایی که علت آن نمی‌تواند به آسانی و یا بلافاصله توسط ناظر شناخته شود اطلاق می‌شود و برای اولین بار نیروی هوایی آمریکا در سال  1952 این اصطلاح را ابداع کرده است و فرهنگ عامه غالباً اصطلاح UFO  را به عنوان یک مترادف برای فضاپیماهای بیگانه استفاده می‌کند.

در مورد ماهیت UFO ها بیشتر دو فرضیه تا کنون مطرح شده است و ابتدا به این دو فرضیه پرداخته خواهد شد:

فرضیه اول-UFO ها ساخته دست بشر:

طبق این فرضیه برخی اعتقاد دارند که این پرنده‌های ناشناخته ساخته دست بشر و کشورهای ابر قدرت بوده و جهت اهداف خاص و محرمانه‌ای از قبیل جاسوسی و موارد دیگر به کار برده می‌شوند، اما دلایلی وجود دارد که باعث تضعیف این نظر می‌شود که عبارتند از:

1- با توجه به اینکه اولین شواهد رویت آنها حداقل به حدود 60 سال قبل برمی‌گردد، لذا با توجه به اینکه پیشرفت علوم هوانوردی و فضایی کشورهای مختلف تا حدودی شناخته شده می‌باشد و با مشخصه‌های فنی بسیار پیشرفته UFO ها از قبیل سرعت خیلی بالا، شکل ظاهری، نحوه پرواز و ... احتمال اینکه بشر در 60 سال قبل که هواپیماهای جدید آن روز در حد خیلی ابتدایی بودند، به چنین تکنولوژیی دست یافته باشد بسیار دور از ذهن خواهد بود .

2- در صورتی که این پرنده‌ها ساخته کشورهای پیشرفته صنعتی بود در طی این 60 سال با توجه به حساسیت مردم، رسانه‌ها و دانشمندان تا کنون در حالت سری و محرمانه نمی‌ماند و باید تا کنون به وسیله سرویس‌های جاسوسی دنیا و یا کشورهایی که رقابت تسلیحاتی و نظامی با آن کشورهای سازنده داشتند پرده از راز این پرنده‌ها برداشته می شد.

3- رویت این پرنده‌ها در نقاط مختلف دنیا مشاهده شده است و در خیلی موارد به وسیله افراد معمولی هم دیده شده است.

اگر این پرنده‌ها ساخته دست بشر و محرمانه بود سعی می‌شد در ارتفاعات بالا و به دور از چشم مردم پرواز کنند، در حالی که با مرور مشاهدات این اشیاء دریافت می شود که تلاشی در جهت مخفی نگه داشتن آنها انجام نشده است.

فرضیه دوم-بیگانگان فضایی:

بر اساس این فرضیه UFOها را به بیگانگان فضایی نسبت داده‌اند و این پرنده‌ها ساخته موجودات فرا زمینی بوده و از کرات و کهکشان‌های دیگر به کره زمین رفت و آمد می‌کنند و در مورد این فرضیه هم بیشتر از فرضیه قبل اظهار نظر شده است و در طول سالیان اخیر فیلم‌ها و داستان‌های متنوعی در مورد بیگانگان فضایی ساخته شده است.

اگرچه به طور کامل نمی‌توان این فرضیه را رد کرد اما به دلایل ذیل قبول نمودن آن مشکل به نظر می‌رسد:

1- درست بودن این فرضیه مستلزم قبول یک فرضیه دیگری است که ما بپذیریم در عالم هستی غیر از کره زمین و ساکنان آن در جایی دیگر شرایط و امکان حیات وجود داشته و موجودات دیگری هم غیر از انسان وجود دارد، اما تا کنون هیچ دلیل علمی مبنی بر وجود حیات و موجودات فرا زمینی در کرات دیگر ارائه نشده است.

2- فلسفه اصلی نسبت دادن UFOها به بیگانگان فضایی به این علت بوده که چون بشر این پرنده‌ها را بارها مشاهده کرده و با توجه به اینکه انسان همیشه به دنبال کشف حقیقت و پاسخ به سوالات ذهنی خود بوده و از طرفی هم هیچ سند و مدرکی پیدا نکرده که این اشیا ساخته دست خود انسان است، لذا به ناچار آن را به موجودات فرا زمینی نسبت داده است در حالی که این نظر منشاء علمی دقیقی نداشته است.

3- در صورتی که  UFOها متعلق به بیگانگان فضایی باشد این نتیجه را می‌گیریم که موجودات فضایی به لحاظ هوش، تکنولوژی و علم پیشرفته‌تر از انسان هستند، در حالی که طبق متون دین مبین اسلام و قرآن کریم انسان اشرف مخلوقات بوده و به لحاظ استعداد فکری و علمی بالاترین مقام را دارد و امکان وجود موجوداتی هوشمندتر از انسان درست نخواهد بود.

4- در صورتی که موجودات فضایی به کره خاکی ما رفت و آمد داشته باشند و همان طوری که در فیلم‌ها و داستان‌های مختلف به آن اشاره شده است ممکن است این موجودات برای سیاره ما و ساکنان آن تهدید بزرگی  به شمار آیند.

از طرفی هم شواهدی وجود دارد که کشورهای مختلف سعی در مخفی و محرمانه نگه داشتن موضوع اشیا ناشناس پرنده داشته و دارند، در حالی که اگر این اشیا ناشناس متعلق به بیگانگان فضایی بود و با عنایت به تهدیدات احتمالی علاوه بر اینکه کشورهای مختلف دنیا نباید این مساله را مخفی می‌کردند بلکه می‌بایست یک اجماع بین المللی در جهت شناسایی و پیدا کردن راه‌هایی جهت جلو گیری از خطرات احتمالی این موجودات در دنیا شکل می گرفت.

همانگونه که به محض رصد یک شهاب سنگ که به سمت کره زمین در حرکت است سریعاً تمام مجامع علوم فضایی دنیا شروع به تجزیه و تحلیل و پیش بینی خطرات احتمالی می‌کنند و حتی رسانه‌های دنیا بیش از حد ایجاد ترس و هیاهو می‌کنند.

اینجانب پس از یک سری تحقیقات و مطالعات در حوزه علوم فضایی به یک فرضیه جدیدی رسیده‌ام و امیدوارم بر اساس آن چارچوب‌های ذهنی قبلی باز شده و افق جدیدی در جهت کشف ماهیت UFOها به وجود آید.

امکان سفر به زمان و ساختن ماشین زمان یکی از آرزوهای بشر از سالیان خیلی دور تا به امروز بوده است و در صد ساله اخیر برخی از دانشمندان علوم فیزیک و فضا امکان سفر به زمان گذشته و آینده را مطرح کرده‌اند.

طبق نظر برخی دانشمندان در صورتی‌ که بشر بتواند وسیله‌ای را بسازد که بتواند با سرعتی در حدود سرعت نور حرکت کند امکان سفر به زمان میسر خواهد شد (نظریه اتساع زمان) و برخی از دانشمندان هم به وسیله سیاهچاله‌ها، کرمچاله‌ها و ریسمان‌های کیهانی امکان سفر در زمان را مطرح نموده‌اند که علاقه مندان جهت آشنایی بیشتر می توانند به مقالات و کتب مختلف در این حوزه مراجعه کنند و در اینجا نیاز به توضیح بیشتر نیست.

با نگاه به پیشرفت علمی و صنعتی در دهه‌های اخیر و سرعت عجیب و روز افزون پیشرفت علمی امکان ساخت وسیله‌ای که بتواند با سرعت نور و حتی بیشتر از آن حرکت کند در سال‌های آینده برای بشر امری عجیب و دست نیافتنی نخواهد بود.

همان طور که در حدود 150 سال قبل اجداد ما از اسب و حیوانات دیگر جهت جابجایی و مسافرت استفاده می کردند و در این مدت نسبتاً کوتاه امکان جابجایی با سرعتی بیش از سرعت صوت فراهم شده است، لذا امکان ساخت بشقاب پرنده که با سرعت نور حرکت کند مثلاً در 200 سال آینده امری عجیب نخواهد بود و بنابراین طبق این فرضیه  UFOها ساخته دست انسان‌های آینده است که موفق به سفر در زمان شدند و از زمان خودشان به زمان ما سفر می کنند.

با توجه به تکنولوژی بالای بشقاب پرنده‌ها اگر ما 3 فرض برای سازندگان این پرندهها در پیش رو داشته باشیم و عبارت باشند از:

1-ساخته دست بشر معاصر
2-ساخته دست بیگانگان فضایی
3-ساخته دست بشر آینده

مطمئناً بین گزینه‌های مذکور گزینه سوم به واقعیت نزدیک تر خواهد بود.

لذا با توجه به این فرضیه جدید مناسب است یک نام جدید برای UFOها انتخاب شود وآن نام ( فرزندان زمینی ) است. مطمئناً در مورد این فرضیه و امکان سفر به زمان پارادوکس‌هایی مطرح خواهد شد و امیدوارم بتوانم جواب‌های مناسبی برای آنها داشته باشم.

نویسنده: سید علی حلاجی از نیشابور (fazayi92@yahoo.com)اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون