مسير :
»
»
»
ناشر برتر کتب علمی و نجومی

ناشر برتر کتب علمی و نجومی
پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 12:41 | شاخه : | نويسنده : روابط عمومی | 11633 بازدید | 0 دیدگاه
ناشر برتر کتب علمی و نجومی

از انتشارات گیتاشناسی به عنوان ناشر برتر برتر کتب علمی و نجومی با بیش از 40 سال سابقه، در همایش بزرگداشت ابوریحان بیرونی تقدیر به عمل آمد.
این اقدام  ایده نو امسال انجمن نجوم آماتوری ایران بود که در آن از آقای بختیاری رییس انتشارات گیتاشناسی تقدیر به عمل آمد.

در ادامه با انتشارات گیتا شناسی آشنا می‌شویم:

موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسی موسسه‌ای خصوصی است که در سال ۱۳۵۱ با مدیریت و هدایت شادروان حاج عباد‌الله بختیاری تأسیس شده و پس از دو سال کار مستمر، در سال ۱۳۵۳ همزمان با بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران، اولین اثر خود را با انتشار نقشه‌ای به زبان انگلیسی از شهر تهران، ارائه نموده است. اهتمام و پشتکار مدیریت و اعضای فعال در بخش‌های مختلف سبب شده است که علیرغم محدودیت‌های فراوان، این موسسه با انتشار بیش از ۱۱۰۰ اثر به یکی از مراجع مهم جغرافیایی ایران تبدیل شود و آثار متنوعی را در عرصه جغرافیا و رشته‌های مرتبط به چاپ برساند. 

از سال ۱۳۷۵ بخش رایانه‌ای موسسه راه‌اندازی شده و نقشه‌هایی که پس از این تاریخ به چاپ رسیده به صورت رقومی تهیه شده و همراه با انتشار هر نقشه جدید، ارائه فایل مربوطه نیز برای استفاده در نرم‌افزارهای مورد نیاز، امکان‌پذیر شده است. به علاوه امکان بروزرسانی نقشه‌ها آسان‌تر شده و به همین علت برخی نقشه‌ها و اطلس‌ها در بازه‌های زمانی یک ساله و حتی شش ماهه مورد تجدید نظر قرار می گیرد. 

همچنین از سال ۱۳۷۹ سایت اختصاصی گیتاشناسی نیز راه‌اندازی شده و از نوروز سال ۱۳۸۴ امکان خرید آسان محصولات گیتاشناسی از طریق اینترنت هم میسر شده است. 

موسسه گیتاشناسی به دنبال نوزده سال حضور پی‌گیر در تمامی نمایشگاه‌های بین المللی کتاب، در اردیبهشت ماه ۱۳۸۵ به عنوان ناشر نمونه برگزیده شد. در آبان ماه همین سال نمایشگاه و فروشگاه مرکزی گیتاشناسی در خیابان کریم‌خان زند نیز آغاز به کار کرد و بدین وسیله امکان عرضه محصولات گیتاشناسی گسترش یافت. 

در طی سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰، بیش از ۹۶ اثر جدید از سوی گیتاشناسی منتشر شد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به:

>> ویرایش کامل کتاب «نجوم به زبان ساده»
>> کتاب راهنمای فضا
>> دانشنامه گیتاشناسی (۲ جلدی)
>> راهنمای گردشگری در منظومه شمسی 

اشاره نمود.اشتراک گذاری در:

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون