مسير :
»
»
»
اَمرداد از راه رسيد ...

اَمرداد از راه رسيد ...
سه شنبه 1 اَمرداد 1392 - 14:07 | شاخه : | نويسنده : روابط عمومی | 4055 بازدید | 1 دیدگاه
اَمرداد از راه رسيد ...
سیزدهمین سالروز آغاز فعالیت‌ انجمن نجوم آماتوری ایران گرامی باد.

امرداد يعني جاودانگي و پايندگي و مرداد به معناي مرگ و نيستي است . اَمرداد از راه رسيد.

ماه اوج قدرت گرماي تابستان که با صورت فلکي شير و يا همان اسد معروف از آن ياد مي‌شود و از سوي ديگر ياد آور تقويت بنيه نجوم آماتوري کشور و به نوعي گرما بخشيدن به محفل منجمان آماتور با تأسيس انجمن نجوم آماتوري ايران محسوب مي‌شود.

مرکزي که بنيان‌هاي آن از ميانه دهه 70 خورشيدي شکل گرفت و با تکيه به بيش از دو دهه تجارب نجومي قبل از اين تاريخ از سوي بنيان گذار اين مركز، عليرغم آغاز فعاليت‌هاي غير رسمي  نجومي در ميانه دهه 70 خورشيدي، در اول اَمرداد 1380 رسماً با ثبت قانونمند، کاروان نجوم آماتوري مزين به نام با شکوه ايران شد و اَمرداد آن را جاودانه نمود.

مجموعه‌اي که تا پيش از آن چنين عزمي براي تأسيس آن يا صورت نگرفته بود و يا اگر اقداماتي از سوي پيشکسوتان محترم اين علم آسماني صورت پذيرفته بود به دلايل گوناگون از جمله رفتارهاي انحصار طلبانه خاص جهان سوم به ناکامي کشيده شده بود. خداوند خواست تا انجمن نجوم آماتوري ايران باشد و از آن پس حرکت‌هاي نجومي رنگ و بوي خاصي يافت. شرايط تأسيس گروه‌ها و انجمن‌ها در پايتخت و ساير شهرهاي کشور بيش از پيش تسهيل و راه براي دوستداران هموار شد، ضمن آنکه راهنمايي‌ها و آگاهي‌ها بخشي انجمن به علاقمندان و از همه مهمتر ايجاد انجمن نجوم آماتوري الگوي عملي براي ساير شيفتگان آسمان گرديد.

دوره‌هاي متعدد نجومي با ارايه آموزش نجوم به هزاران نفر، برگزاري گشت‌هاي متعدد نجومي در داخل و خارج از كشور كه بعضاً تخصصي و با رويكردهاي خاص بوده است، ارايه اخبار گسترده نجوم در پايگاه‌هاي اينترنتي، خبرگزاري‌ها، رسانه‌هاي ديداري، شنيداري و نوشتاري، كه آن هم در جو رقابتي بر کيفيت و حتي پايين آوردن هزينه‌هاي اين گرايش تاثير مثبت گذاشت و کليه اين تسهيلات و منشا آن را جامعه منجمان آماتور فراموش نمي‌نمايند چرا که فقط به بيان اين ظرائف نيازي نيست و اهل تأمل و تعمق قبل و بعد از ايجاد اين مرکز کشوري را يا به ياد دارند و يا مي‌توانند از راويان راستگوي اين طريق عشق جويا شوند. آمارها نيز اين موضوع را تاييد مي‌کنند.

امید است با افق‌های روشن پیش رو بتوان این علم آسمانی را بیش از پیش در میان مردم و علاقه‌مندان آسمان نهادینه کرده تا قادر باشیم رسالت آسمانیمان را انجام دهیم.انجمن نجوم آماتوری ایران

اول اَمرداد 1392
روابط عمومی
انجمن نجوم آماتوری ایران


اشتراک گذاری در:

دیدگاه‌ها

آرين
(مهمان)
چهارشنبه 2 اَمرداد 1392 - 22:17

بنده هم به نوبه خودم سالروز شروع فعاليت انجمن را حضور تمامي دوستان علاقه مند به نجوم و مسئولان محترم انجمن تبريك عرض نموده و اميدوارم امسال سايت مفيد و پربارتان در رده اولين سايتهاي نجومي كشور قرار گيرد .

بیان دیدگاه

- لطفاً نام و دیدگاه‌ خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
- سایت انجمن نجوم آماتوری ایران مجاز به ویرایش ادبی دیدگاه‌ها است.
- دیدگاه‌هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی و موارد مغایر با قوانین کشور باشند منتشر نخواهند شد.
- دیدگاه‌ها پس از تأیید منتشر می‌شوند.
نام:(اجباری)
رایانامه:(اجباری)
دیدگاه:

کد امنیتی:
(از چپ به راست)
https://telegram.me/iranastronomy
هم اکنون